Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Inpost Paczkomaty) już od 300,00 zł.
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Gąbka florystyczna

Akcesoria florystyczne to przede wszystkim gąbki wykorzystywane do tworzenia kompozycji  zarówno z kwiatów sztucznych, jak i żywych. Dlatego też masz piękne żywe kwiaty zakup gąbkę w naszym sklepie do kwiatów żywych, a dzięki niej kwiaty z pewnością dłużej zachowają swoją świeżość. W kompozycjach z kwiatów sztucznych bądź zasuszonych, stroikach, bukietach, także na cmentarz polecamy gąbki z naszej oferty stworzone specjalnie do takich aranżacji.

Jedno z najważniejsze wydarzeń w życiu to ślub i wesele. W swojej ofercie posiadamy gąbki typu floret, auto corso wykorzystywane do kompozycji ślubnych i dekoracji pojazdów ślubnych.

Akcesoria Florystyczne

Gąbka florystyczna

 

Sucha gąbka florystyczna - to blok zwartej pianki poliuretanowej tworzący stabilną podstawę podczas wykonywania kompozycji z kwiatów sztucznych. Łodygi kwiatów wbijamy w suchą gąbkę florystyczną, mając pewność, że sztuczne kwiaty pozostaną stabilnie na swoim miejscu. Najczęściej spotykany kształt to kostka zwana potocznie gąbką florystyczną suchą. Możemy dowolnie formować jej kształt za pomocą noża.


Mokra gąbka florystyczna - wykonana ze struktury doskonale chłonącej i utrzymującej wodę. Używana do wykonywania kompozycji kwiatowych z żywych kwiatów. Podobnie jak sucha gąbka florystyczna najczęściej występuje w kształcie kostki i jej kształt można dowolnie formować nożem. Mokrą gąbkę florystyczną przed użyciem należy zamoczyć w wodzie. Prawidłowe namoczenie gąbki powinno polegać na umieszczeniu gąbki na powierzchni naczynia z wodą i poczekaniu aż naturalnie opadnie na dno wchłaniając wodę. 

Floret

Florety to gąbki florystyczne suche lub mokre zabudowane plastikową siatką. Posiadają uchwyt, który pozwala na swobodne przenoszenie kompozycji kwiatowych. W zależności od zastosowanej gąbki możemy używać ich do kompozycji ze sztucznych kwiatów lub kompozycji z kwiatów żywych.

 

Auto corso

Autocorso to inaczej gąbka florystyczna zabudowana podobnie jak florety w plastikowej siatce posiadająca dodatkowo przyssawkę. W zależności od rodzaju, wielkości auto corso przyssawka jest jedna lub więcej. Dzięki niej auto corso można przymocować na przykład do maski samochodu ślubnego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl